KULMUDE PÜSIMEIGI KODUNE HOOLDUSKui soovite, et kulmud paraneksid ühtlaselt ja lõpptulemus oleks rahuldav pidage meeles neid järelhoolduse nõuandeid. Oluline on meeles pidada, et hooldus pärast protseduuri on sama oluline kui protseduur ise.
Oluline on järgida spetsialisti soovitusi.
Kulmude püsimeik: See on tavaline, et toon on kohe pärast protseduuri intensiivsem ja pigmenteeritud piirkond võib punetada.
1. PÄEV
Esimesel päeval pärast protseduuri võivad kulmud tunduda tumedad ja suuremad.
Ärge paanitsege, see on ajutine!
1-3 PÄEV
Puhastage oma kulme iga paari tunni tagant hoolikalt, et vältida paksu kooriku moodustumist. Puhasta neid NaCl, destilleeritud veega või keedetud veega ja vatitupsuga. Kulmud võivad pisut sügeleda. Samuti võite tunda, et kulmud “kisuvad”.
Tähelepanu! Ärge unustage säilitada hügieeni. Ärge kandke oma kulmudele kosmeetikatooteid. Vedela jumestuskreemi või peitekreemi kasutamisel vältige kulmu piirkonda.
4.PÄEV
Kulmud hakkavad kooruma kulmu lõpus ja alguses. Sügelus on normaalne reaktsioon. Ära kraabi koorikuid! Alustage oma kulmude niisutamist nahahooldustootega mida spetsialist teile soovitas.
5-7 PÄEV
Ärge paanitsege, kui näete värvi erinevust kooriku ja efekti vahel piirkonnas, kus koorik on juba eemaldunud. Pidage meeles, et püsimeik peaks eeldatavalt kulmud kergelt esile tooma. See ei ole intensiivse õhtuse jumestuse vorm.
7-8 PÄEV
7-8 päevaga peaks olema koorikud juba eemaldunud. Kui alles on jäänud veel üksikud koorikud ärge neid ise eemaldage. Niisutage kulme edasi kuni viimased koorikud on eemaldunud. Ärge nokkige koorikuid maha, peske kulme õrnalt. Kui kulmud punetavad või pigment tundub oodatust soojem, pidage meeles, et nahk paraneb endiselt. Lõplik toon on nähtav 4 nädalat pärast protseduuri.
Mis on püsimeik?
Püsimeik on nagu tätoveerimine, mille puhul kasutatakse tätoveerimisele sarnaseid võtteid ja selleks mõeldud pigmente. Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii ülemisele kui alumisele silmalaugule ning huuli kontuurida ja värvida. Vaatamata oma nimele ei ole püsimeik püsiv kogu eluks. Erinevalt tätoveeringust kantakse püsimeik naha pindmistele kihtidele ja pigmentidega, mis ei sisalda säilitusaineid, mistõttu püsib püsimeik nahal umbes 1-3 aastat ning vajab seejärel värskendamist.
Kui kaua püsimeigi protseduur kestab?
Keskmiselt 1,5-2,5h (oleneb piirkonnast ja selle suurusest ning naha omadustest)
Kas ma vajan kordusprotseduuri?
Värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle nahale kinnitumise protsess on igaühel erinev. Seetõttu on soovitatav korrata protseduuri (järelhooldus) ühe kuni kahe kuu jooksul pärast esimest protseduuri. Järelhoolduse vajadus ja sagedus sõltub kliendi nahatüübist. Kui teil on rasune nahk, peaksite olema valmis selleks, et võib osutuda vajalikuks rohkem kui üks järelhooldus.
Vastupidavust mõjutavad tegurid on näiteks:
*higistamine
* kehaomadused ja nahatüüp
* vanusega seotud nahamuutused
* rasedus ja imetamine
* UV-kiirguse mõju
Kui kaua püsimeigi paranemine aega võtab? Mis on koduhooldus?
Arvestada tuleb sellega, et peale protseduuri võib tekkida väike punetus ja turse, seda enamasti huulte ja laineri püsimeigi puhul. Oma klientide kogemuste põhjal võin öelda, et keskmiselt võtab taastumine aega 5-10 päeva, kuid see on igaühel erinev ja oleneb organismi omadustest ja naha uuenemisprotsessist. Koduhoolduseks anname juhiseid kohapeal vesteldes.
Kellele ei sobi püsimeik?
vastunäidustused:
* insuliinsõltuv diabeet
* vähiravi ja onkoloogilised haigused
*MRSA
* kõrge arteriaalne vererõhk
* rasedus ja imetamine
* mitmesugused allergilised reaktsioonid
* põletikulised nahahaigused pigmenteerunud piirkonnas
* äge/aktiivne herpes
* alkoholi- või narkojoove
* viirushaigused (HIV, AIDS, hepatiit)
* epilepsia
* raske psüühikahäire
* kolloidne arm pigmenteerunud piirkonnas või kalduvus nende tekkeks
* allergia anesteetikumide suhtes
* ekseem
* päikesepõletatud pigmenteerunud piirkonnas
Sa ei saa olla veredoonoriks 3-6 kuud pärast viimast protseduuri. Rääkige sellest oma arstiga!
Kuidas käituda pärast protseduuri?
Pigmendi paremaks nakkumiseks ja parima tulemuse saavutamiseks peaksite olema valmis täitma järgmisi nõudeid:
* ära joo alkoholi 24 tunni jooksul peale protseduuri
* vältige sauna, solaariumi, higistamist, basseini 7-14 päeva pärast protseduuri (lubatud on kerge treening)
* 7-14 päeva pärast protseduuri hoiduda igasugustest jumestustoodetest, vananemisvastastest kreemidest pigmenteerunud piirkonnas (lubatud on vaid kvaliteetne looduslik mineraalkosmeetika)
* ära kraabi nahalt koorikuid ega kraabi pigmenteerunud kohta, muidu võivad tekkida pigmendiaugud
* mitte teha selliseid kosmeetilisi protseduure kahe nädala jooksul enne ja pärast protseduuri, nagu: täidis või Botox süstid pigmenteerunud alale, laserpoleerimine, happekoorimine, mesoteraapia, sügavpuhastus ja niisutamine (edaspidi väldi pigmenteerunud piirkonda, kui nende protseduuride läbiviimine)
Kas püsimeigi tegemine on valus?
Mitmed kliendid on öelnud, et näiteks kulmude kitkumine on neile tekitanud rohkem valu ja ebamugavustunnet kui püsimeik. Seega julgeme väita, et see pole valus. Kasutame tuimestavaid kreeme. Kuid inimesed on erinevad ja igaühe valulävi on väga erinev ning mõnedel inimestel võib protseduuri ajal tekkida ebamugavustunne.
Kas püsimeik on ohutu?
Kinnitame, et protseduuride tegemise koht ja vahendid, mida protseduuride ajal kasutame, on täiesti steriilsed või ühekordsed. Nõelad on ühekordseks kasutamiseks. Püsimeik võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu punetus, turse ja tundlikkus, mis tavaliselt mööduvad mõne tunni jooksul. Meie kasutatavad pigmendid on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ning sobivad seetõttu ka allergikutele.
Kuidas end püsimeigi protseduuriks ette valmistada?
* Vii end toimuvaga kurssi. Lugege püsimeigi protseduuri kohta, et saaksite võimalikult täpselt teada, mida see endast kujutab. Kui tead täpselt, mis juhtuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
* Võimalusel väldi erinevaid tegevusi samal päeval. Igaühe nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib pärast protseduuri samal päeval nahal esineda punetust ja turset.
* Protseduurile saabuge minimaalse meigiga.
* Rääkige protseduuri tegijale oma allergiatest ja kroonilistest haigustest ning rasedusest.
* Ära võta enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära võta valuvaigisteid.
* Ära tarbi alkoholi ja kohvi vähemalt 24 tundi enne protseduuri!
* Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmude piirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Väldi püsimeigi piirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Ära kitku kulme vähemalt 1 nädal enne protseduuri (õige tooni ja kuju tagamiseks on oluline näha kulmude värvi ja kuju)
Mis siis, kui mulle ei meeldi lõpptulemus?
Tulemust saab korrigeerida nii palju kui vaja. Samuti on võimalik kohe alguses näha püsimeigi piirjooni. Samuti rõhutame, et hooldus pärast esimest protseduuri ei ole lõplik, 98% inimestest vajab ka järelhooldust. Kuna püsimeigi tegemine on aga kindlasti kaalukas otsus, tasub see enne läbi mõelda, nagu iga oluline otsus oma elus! Igal püsimeigikunstnikul on oma signatuur, vali endale sobiv!
Vana püsimeigi/microbladingi katmine
Vana püsimeik või microblading võib katta uue protseduuriga, kui see pole tumesinine või tumehall (kulmud). Kui kuju on kole või ei meeldi enam, toon on liiga tume ja sinakashall, soovitame eemaldada laseriga.
Aja jooksul roosaks või punaseks muutunud kulmude püsimeiki saab korrigeerida neutraliseeriva tooniga.
Püsimeik on tehtud, aga meiki tuleb veel juurde teha
Püsimeigi mõte on säästa väärtuslikku aega ja, mis kõige tähtsam, tunda end hommikul kauni ja hoolitsetuna. Kui oled aga harjunud tugeva kulmu-, silma- või huulemeigiga, siis paratamatult tunned, et püsimeigist ikka ei piisa ja hakkad rohkem meiki tegema ning see on normaalne! Kui aga sulle meeldib kerge loomulik välimus, siis piisab ka püsimeigist.
Koduse püsimeigihoolduse juhend:
Kulmude püsimeik: Esimesed 2 päeva pühkige kulme kergelt vajutades märja vatitikuga iga paari tunni järel. Nii puhastate koevedeliku ja hiljem tekivad väiksemad koorikud. Alates kolmandast päevast võib paar korda päevas kanda kulmudele niisutavat kreemi. Kanna kreem peale väikese ja õrna kihina! Koorikud hakkavad tekkima umbes neljandal päeval ja neid ei tohi ise ära korjata! Koorikud tulevad maha umbes 7-10 päevaga. Väldi sel perioodil meigitooteid kulmudel, liigset vett, sauna, ujumist, päikest, solaariumit ja intensiivset treeningut. Pärast kooriku eemaldamist või pigmenti muutub heledaks. Täielik paranemine võtab aega kuu, alles siis on näha õige pigmenditoon ning kuu aja jooksul muutub toon tumedamaks. Pärast paranemist muutub kuju pehmemaks ja visuaalselt kitsamaks. Järelhooldust sobib teha 1-3 kuud pärast esimest protseduuri.
Silmade püsimeik:
Laineri püsimeigiga võib silmi puhastada märja vatitikuga iga paari tunni järel esimesed 2 päeva. Esimesel kahel päeval võivad silmad olla paistes. Kui hajutatud osa muutub väga kuivaks ja sügelema, võid sellele juba kolmandast päevast peale kanda veidi niisutavat kreemi, aga see pole vajalik. Silmad paranevad ise ja kreemi kasutamine pole kohustuslik. Koorikud hakkavad tekkima umbes neljandal päeval ja neid ei tohi ise ära korjata! Koorikud tulevad maha umbes 7 päevaga. Hoidke silmad puhtad! Väldi sel perioodil silmameiki, ripsmetušši, liigset vett, sauna, ujumist, päikest, solaariumit ja intensiivset trenni. Täielik paranemine võtab aega kuu aega, alles siis on näha õige pigmenditoon. Järelhooldust sobib teha 1-3 kuud pärast esimest protseduuri.
Püsimeigi täiustamine ja kiirus on kõikide klientide puhul väga individuaalne. Mõni klient vajab rohkem kui ühte järelhooldust, et tulemus oleks maksimaalselt hea ning püsiks ühtlane ja ilus kaua.
Oluline on järgida spetsialisti soovitusi.
Kulmude püsimeik: See on tavaline, et toon on kohe pärast protseduuri intensiivsem ja pigmenteeritud piirkond võib punetada.
1. PÄEV
Esimesel päeval pärast protseduuri võivad kulmud tunduda tumedad ja suuremad.
Ärge paanitsege, see on ajutine!
1-3 PÄEV
Puhastage oma kulme iga paari tunni tagant hoolikalt, et vältida paksu kooriku moodustumist. Puhasta neid NaCl, destilleeritud veega või keedetud veega ja vatitupsuga. Kulmud võivad pisut sügeleda. Samuti võite tunda, et kulmud “kisuvad”.
Tähelepanu! Ärge unustage säilitada hügieeni. Ärge kandke oma kulmudele kosmeetikatooteid. Vedela jumestuskreemi või peitekreemi kasutamisel vältige kulmu piirkonda.
4.PÄEV
Kulmud hakkavad kooruma kulmu lõpus ja alguses. Sügelus on normaalne reaktsioon. Ära kraabi koorikuid! Alustage oma kulmude niisutamist nahahooldustootega mida spetsialist teile soovitas.
5-7 PÄEV
Ärge paanitsege, kui näete värvi erinevust kooriku ja efekti vahel piirkonnas, kus koorik on juba eemaldunud. Pidage meeles, et püsimeik peaks eeldatavalt kulmud kergelt esile tooma. See ei ole intensiivse õhtuse jumestuse vorm.
7-8 PÄEV
7-8 päevaga peaks olema koorikud juba eemaldunud. Kui alles on jäänud veel üksikud koorikud ärge neid ise eemaldage. Niisutage kulme edasi kuni viimased koorikud on eemaldunud. Ärge nokkige koorikuid maha, peske kulme õrnalt. Kui kulmud punetavad või pigment tundub oodatust soojem, pidage meeles, et nahk paraneb endiselt. Lõplik toon on nähtav 4 nädalat pärast protseduuri.
Mis on püsimeik?
Püsimeik on nagu tätoveerimine, mille puhul kasutatakse tätoveerimisele sarnaseid võtteid ja selleks mõeldud pigmente. Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii ülemisele kui alumisele silmalaugule ning huuli kontuurida ja värvida. Vaatamata oma nimele ei ole püsimeik püsiv kogu eluks. Erinevalt tätoveeringust kantakse püsimeik naha pindmistele kihtidele ja pigmentidega, mis ei sisalda säilitusaineid, mistõttu püsib püsimeik nahal umbes 1-3 aastat ning vajab seejärel värskendamist.
Kui kaua püsimeigi protseduur kestab?
Keskmiselt 1,5-2,5h (oleneb piirkonnast ja selle suurusest ning naha omadustest)
Kas ma vajan kordusprotseduuri?
Värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle nahale kinnitumise protsess on igaühel erinev. Seetõttu on soovitatav korrata protseduuri (järelhooldus) ühe kuni kahe kuu jooksul pärast esimest protseduuri. Järelhoolduse vajadus ja sagedus sõltub kliendi nahatüübist. Kui teil on rasune nahk, peaksite olema valmis selleks, et võib osutuda vajalikuks rohkem kui üks järelhooldus.
Vastupidavust mõjutavad tegurid on näiteks:
*higistamine
* kehaomadused ja nahatüüp
* vanusega seotud nahamuutused
* rasedus ja imetamine
* UV-kiirguse mõju
Kui kaua püsimeigi paranemine aega võtab? Mis on koduhooldus?
Arvestada tuleb sellega, et peale protseduuri võib tekkida väike punetus ja turse, seda enamasti huulte ja laineri püsimeigi puhul. Oma klientide kogemuste põhjal võin öelda, et keskmiselt võtab taastumine aega 5-10 päeva, kuid see on igaühel erinev ja oleneb organismi omadustest ja naha uuenemisprotsessist. Koduhoolduseks anname juhiseid kohapeal vesteldes.
Kellele ei sobi püsimeik?
vastunäidustused:
* insuliinsõltuv diabeet
* vähiravi ja onkoloogilised haigused
*MRSA
* kõrge arteriaalne vererõhk
* rasedus ja imetamine
* mitmesugused allergilised reaktsioonid
* põletikulised nahahaigused pigmenteerunud piirkonnas
* äge/aktiivne herpes
* alkoholi- või narkojoove
* viirushaigused (HIV, AIDS, hepatiit)
* epilepsia
* raske psüühikahäire
* kolloidne arm pigmenteerunud piirkonnas või kalduvus nende tekkeks
* allergia anesteetikumide suhtes
* ekseem
* päikesepõletatud pigmenteerunud piirkonnas
Sa ei saa olla veredoonoriks 3-6 kuud pärast viimast protseduuri. Rääkige sellest oma arstiga!
Kuidas käituda pärast protseduuri?
Pigmendi paremaks nakkumiseks ja parima tulemuse saavutamiseks peaksite olema valmis täitma järgmisi nõudeid:
* ära joo alkoholi 24 tunni jooksul peale protseduuri
* vältige sauna, solaariumi, higistamist, basseini 7-14 päeva pärast protseduuri (lubatud on kerge treening)
* 7-14 päeva pärast protseduuri hoiduda igasugustest jumestustoodetest, vananemisvastastest kreemidest pigmenteerunud piirkonnas (lubatud on vaid kvaliteetne looduslik mineraalkosmeetika)
* ära kraabi nahalt koorikuid ega kraabi pigmenteerunud kohta, muidu võivad tekkida pigmendiaugud
* mitte teha selliseid kosmeetilisi protseduure kahe nädala jooksul enne ja pärast protseduuri, nagu: täidis või Botox süstid pigmenteerunud alale, laserpoleerimine, happekoorimine, mesoteraapia, sügavpuhastus ja niisutamine (edaspidi väldi pigmenteerunud piirkonda, kui nende protseduuride läbiviimine)
Kas püsimeigi tegemine on valus?
Mitmed kliendid on öelnud, et näiteks kulmude kitkumine on neile tekitanud rohkem valu ja ebamugavustunnet kui püsimeik. Seega julgeme väita, et see pole valus. Kasutame tuimestavaid kreeme. Kuid inimesed on erinevad ja igaühe valulävi on väga erinev ning mõnedel inimestel võib protseduuri ajal tekkida ebamugavustunne.
Kas püsimeik on ohutu?
Kinnitame, et protseduuride tegemise koht ja vahendid, mida protseduuride ajal kasutame, on täiesti steriilsed või ühekordsed. Nõelad on ühekordseks kasutamiseks. Püsimeik võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu punetus, turse ja tundlikkus, mis tavaliselt mööduvad mõne tunni jooksul. Meie kasutatavad pigmendid on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ning sobivad seetõttu ka allergikutele.
Kuidas end püsimeigi protseduuriks ette valmistada?
* Vii end toimuvaga kurssi. Lugege püsimeigi protseduuri kohta, et saaksite võimalikult täpselt teada, mida see endast kujutab. Kui tead täpselt, mis juhtuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
* Võimalusel väldi erinevaid tegevusi samal päeval. Igaühe nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib pärast protseduuri samal päeval nahal esineda punetust ja turset.
* Protseduurile saabuge minimaalse meigiga.
* Rääkige protseduuri tegijale oma allergiatest ja kroonilistest haigustest ning rasedusest.
* Ära võta enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära võta valuvaigisteid.
* Ära tarbi alkoholi ja kohvi vähemalt 24 tundi enne protseduuri!
* Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmude piirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Väldi püsimeigi piirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
* Ära kitku kulme vähemalt 1 nädal enne protseduuri (õige tooni ja kuju tagamiseks on oluline näha kulmude värvi ja kuju)
Mis siis, kui mulle ei meeldi lõpptulemus?
Tulemust saab korrigeerida nii palju kui vaja. Samuti on võimalik kohe alguses näha püsimeigi piirjooni. Samuti rõhutame, et hooldus pärast esimest protseduuri ei ole lõplik, 98% inimestest vajab ka järelhooldust. Kuna püsimeigi tegemine on aga kindlasti kaalukas otsus, tasub see enne läbi mõelda, nagu iga oluline otsus oma elus! Igal püsimeigikunstnikul on oma signatuur, vali endale sobiv!
Vana püsimeigi/microbladingi katmine
Vana püsimeik või microblading võib katta uue protseduuriga, kui see pole tumesinine või tumehall (kulmud). Kui kuju on kole või ei meeldi enam, toon on liiga tume ja sinakashall, soovitame eemaldada laseriga.
Aja jooksul roosaks või punaseks muutunud kulmude püsimeiki saab korrigeerida neutraliseeriva tooniga.
Püsimeik on tehtud, aga meiki tuleb veel juurde teha
Püsimeigi mõte on säästa väärtuslikku aega ja, mis kõige tähtsam, tunda end hommikul kauni ja hoolitsetuna. Kui oled aga harjunud tugeva kulmu-, silma- või huulemeigiga, siis paratamatult tunned, et püsimeigist ikka ei piisa ja hakkad rohkem meiki tegema ning see on normaalne! Kui aga sulle meeldib kerge loomulik välimus, siis piisab ka püsimeigist.
Koduse püsimeigihoolduse juhend:
Kulmude püsimeik: Esimesed 2 päeva pühkige kulme kergelt vajutades märja vatitikuga iga paari tunni järel. Nii puhastate koevedeliku ja hiljem tekivad väiksemad koorikud. Alates kolmandast päevast võib paar korda päevas kanda kulmudele niisutavat kreemi. Kanna kreem peale väikese ja õrna kihina! Koorikud hakkavad tekkima umbes neljandal päeval ja neid ei tohi ise ära korjata! Koorikud tulevad maha umbes 7-10 päevaga. Väldi sel perioodil meigitooteid kulmudel, liigset vett, sauna, ujumist, päikest, solaariumit ja intensiivset treeningut. Pärast kooriku eemaldamist või pigmenti muutub heledaks. Täielik paranemine võtab aega kuu, alles siis on näha õige pigmenditoon ning kuu aja jooksul muutub toon tumedamaks. Pärast paranemist muutub kuju pehmemaks ja visuaalselt kitsamaks. Järelhooldust sobib teha 1-3 kuud pärast esimest protseduuri.
Silmade püsimeik:
Laineri püsimeigiga võib silmi puhastada märja vatitikuga iga paari tunni järel esimesed 2 päeva. Esimesel kahel päeval võivad silmad olla paistes. Kui hajutatud osa muutub väga kuivaks ja sügelema, võid sellele juba kolmandast päevast peale kanda veidi niisutavat kreemi, aga see pole vajalik. Silmad paranevad ise ja kreemi kasutamine pole kohustuslik. Koorikud hakkavad tekkima umbes neljandal päeval ja neid ei tohi ise ära korjata! Koorikud tulevad maha umbes 7 päevaga. Hoidke silmad puhtad! Väldi sel perioodil silmameiki, ripsmetušši, liigset vett, sauna, ujumist, päikest, solaariumit ja intensiivset trenni. Täielik paranemine võtab aega kuu aega, alles siis on näha õige pigmenditoon. Järelhooldust sobib teha 1-3 kuud pärast esimest protseduuri.
Püsimeigi täiustamine ja kiirus on kõikide klientide puhul väga individuaalne. Mõni klient vajab rohkem kui ühte järelhooldust, et tulemus oleks maksimaalselt hea ning püsiks ühtlane ja ilus kaua.
Proudly powered by Weebly